SMK Pusing http://smkpusing.edu.my Laman Web Rasmi SMK Pusing Mon, 17 Feb 2020 04:43:24 +0000 en hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.3.2 89678662 Majlis Pelantikan Pengawas Surau & Program Sahsiah Unggul Murid http://smkpusing.edu.my/2020/02/majlis-pelantikan-pengawas-surau-program-sahsiah-unggul-murid/ Mon, 17 Feb 2020 04:43:20 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206246
]]>
206246
Larian Megah Sihat http://smkpusing.edu.my/2020/01/larian-megah-sihat-2/ Tue, 28 Jan 2020 14:06:20 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206239
]]>
206239
Majlis Pelantikan Pemimpin Murid http://smkpusing.edu.my/2020/01/majlis-pelantikan-pemimpin-muda-2/ Tue, 28 Jan 2020 13:57:43 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206230 ]]> 206230 Gotong-royong Sekolah http://smkpusing.edu.my/2020/01/gotong-royong-sekolah/ Sat, 11 Jan 2020 16:41:43 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206195 Gotong-royong membersihkan kelas-kelas dan bilik-bilik khas telah diadakan pada hari Sabtu bersamaan 11 Jan 2020. Memupuk semangat kerjasama dan bertanggungjawab kepada sekolah.

]]>
206195
Orientasi Tingkatan 1, 2020 http://smkpusing.edu.my/2020/01/orientasi-tingkatan-1-2020/ Sat, 04 Jan 2020 02:52:06 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206169 Selamat datang ke SMK Pusing. Moga kejayaan sahsiah dan akademik dapat diadaptasi dalam diri. ]]> 206169 Pelancaran Google Classroom http://smkpusing.edu.my/2019/09/pelancaran-google-classroom/ Thu, 19 Sep 2019 01:53:52 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206159

Google Classroom dirasmikan oleh En Mohd Nasran Bin Bakar, Penolong Kanan Pentadbiran. Google Classroom ialah perkhidmatan web percumayang dibangunkan oleh Google untuk sekolah-sekolah bertujuan untuk mempermudahkan membuat, mengedarkan dan mengukur tugasan dalam cara tanpa kertas. Tujuan utama adalah untuk menyelaraskan proses perkongsian fail antara guru dan murid.

]]>
206159
Sambutan Bulan Kebangsaan http://smkpusing.edu.my/2019/08/sambutan-bulan-kebangsaan/ Tue, 06 Aug 2019 05:15:26 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206150
Semangat Kebangsaan , sayangkan Malaysia.

Sambutan ini bertujuan memupuk semangat patriotisme, sayangkan negara dan semangat muhibbah antara kaum .

]]>
206150
Sambutan Hari Koperasi http://smkpusing.edu.my/2019/07/hari-koperasi/ Wed, 31 Jul 2019 13:31:16 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206141
Gimik Sambutan Hari Koperasi

Sambutan Hari Koperasi Peringkat Sekolah telah dirasmikan oleh En. Ahmad Marzuki Ismail, Pengurus Besar Bahagian Pembangunan Komuniti, Pelancongan dan Kesihatan, Angkasa. Ia diadakan bertujuan mendedahkan murid-murid dengan program perniagaan yang mana mereka sendiri terlibat dengan aktiviti koperasi. Ini dapat membantu anak-anak muda dari peringkat remaja untuk bergiat dalam sektor perniagaan dan keusahawanan. Pelbagai aktiviti berdasarkan garis panduan yang disediakan oleh pihak ANGKASA. Tema Hari Koperasi ialah KOPERASI SEKOLAH MEMBENTUK KEMENJADIAN MURID.

]]>
206141
Penyebaran TS25 http://smkpusing.edu.my/2019/07/penyebaran-ts25/ Thu, 18 Jul 2019 10:22:20 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206113

Penyebaran TS25 dilaksanakan setiap kali perhimpunan rasmi sekolah.  Kuiz dibuat sebagai galakan kepada murid-murid untuk memahami tentang TS25.

]]>
206113
Hari Terbuka http://smkpusing.edu.my/2019/06/hari-terbuka/ Fri, 28 Jun 2019 10:54:13 +0000 http://smkpusing.edu.my/?p=206084

]]>
206084